Michel Montignac, twórca diety, był Francuzem i to widać - zasady jego metody są zbliżone do kuchni śródziemnomorskiej, która jest uważana za jedną z najzdrowszych diet świata.
Francuzi znani są z tego, że potrafią delektować się pysznym jedzeniem, zachowując przy tym umiar. Liczy się smak i różnorodność, a nie ilość.
W e-booku dołączonym do e-kursu znajdziecie wiele przepisów pochodzących z kuchni francuskiej, ale też sporo nawiązujących do kuchni do polskiej, pochodzących z polskich, kiedyś licznych forów diety Montignaca (niestety już nieistniejących). Dieta ta była modna w Polsce w latach 2000., lecz - zupełnie niesłusznie - została trochę zapomniania. Powody wyjaśniam w e-kursie.
W metodzie Montignaca ważne jest cieszenie się smakiem, radość jedzenia. Wino wtrawne oraz czekolada o zawartości kakao min. 70% są dozwolone w niewielkich ilościach (oba te produkty mają niskie IG).
Ewa Grela-Musioł, psycholożka, absolwentka psychodietetyki, konsultantka ds. żywienia i stylu życia.
Od ponad 10 lat prowadzę blog SzybkaPrzemiana.pl, gdzie propaguję zdrowe nawyki i doradzam w zakresie Diety Przyspieszającej Metabolizm oraz innych zdrowych diet.
Jestem też wielką fanką diety Montignaca (od ponad 17 lat gromadzę wiedzę na jej temat).
JADŁOSPISY
Zestaw diet, e-booków oraz e-kurs o łącznej wartości 550 zł (część z nich niedostępna w regularnej sprzedaży).
Skuteczność diet z niskim IG jest bardzo dokładnie udowodniona naukowo. Nie jest to żadna nowinka - stosowano ją z sukcesem do leczenia otyłości już ponad 100 lat temu (jeszcze zanim powstało pojęcie IG - dobrze wiedziano, jakie produkty niekorzystnie działają na organizm).
Metoda Montignaca jest bardzo przyjazna dla wegetarian - wiele dań opiera się na jajach, nabiale, strączkowych, które stanowią źródło białka w posiłku. E-booku "105 przepisów metody Montignaca" dołączony do e-kursu zawiera 78 przepisów bezmięsnych.
Możliwe jest stosowanie metody Montignaca w wersji wegańskiej, jednak w tym przypadku polecałabym Metabolicznego Montignaca, gdzie wyeliminowany jest nabiał. W klasycznym Montignacu i ogólnie w kuchni francuskiej w dużym stopniu stawia się jednak na produkty odzwierzęce.